środa, 22 sierpnia 2012

FAMA


Kuratorki& Co
"CO BĘDZIE, JEŚLI NAS NIE BĘDZIE"

Projekt zaproponowany na Famę 2012, jest odpowiedzią na sytuację, w której się znalazłyśmy. Zależnie od tego, czy będziemy mogły przyjechać do Świnoujścia na Międzynarodowy Kampus Artystyczny, czy też nie, stworzyłyśmy dwie jego wersje.

Założyłyśmy że,
jeśli przybędziemy:
""""""""""""""""""""""
I tak nas nie będzie, ponieważ będziemy kreacjami. Miałyśmy codziennie charakteryzować się na bardzo różne osoby i być nimi cały dzień, aż do pokazania się w nowej odsłonie następnego ranka. Charakteryzacja miała być kompletna, (włosy zarost, makijaż, ubiór) i codziennie inna. Miał to być eksperyment. Chciałyśmy najbardziej jak to możliwe, wczuć się w każdą rolę, mylić ludzi. Nie wiedziałyśmy jak długo wytrzymamy, dlatego brałyśmy pod uwagę "wyjścia" z ról.

jeśli nie przybędziemy:
""""""""""""""""""""""""""
Przyślemy krótkie filmy, wyjaśniające powody naszej nieobecności na Famie. Autentyczna dokumentacja działań każdej z Kuratorek (podczas pracy, w trakcie wyjazdu).

Projekt ten dotyczy problemów, które są dla nas teraz bardzo aktualne. Pytamy przede wszystkim o tożsamość, indywidualność i kreację, naturę człowieka i jej znaczenie.
O prawdę i pozory.
Paradoksalnie prawdziwszy obraz nas uzyskujemy, kiedy nas nie ma na Kampusie. Będąc na Famie udajemy innych, a nie będąc pokazujemy prawdziwy obraz siebie.


Filmy wrzucamy codziennie na facebookową stronę Famy.
Oto pierwszy, drugi i trzeci.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz