sobota, 8 sierpnia 2015

Freudenthal show 3 / BRUNTAL, CZ.

Miałyśmy niewątpliwą przyjemność wziąć udział w otwarciu wystawy  Freudenthal show 3 w Galerie Freud & Thal w Bruntalu, w Czechach, które odbyło się zeszły piątek 31.07.2015. Wystawa trwa tydzień i skupia artystów i artystki z Polski i Czech. Towarzystwo jest na prawdę zacne.Pokazałyśmy tam premierową akcję - koncert na organy wewnętrzne / Varhanni koncert.
Sam koncert  to rozwinięcie pomysłu z przed roku, kiedy to w Brzuchu - Centrum Trawienia Wizji we Wrocławiu, podczas tygodniowej rezydencji odbyło się jam session. Wtedy to jednym z ważniejszych "instrumentów muzycznych" była WĄTROBA (tu można zobaczyć). Dzięki umieszczonym w niej czujnikom wrażliwym na dotyk, nasza wątroba byłą narzędziem do haruspicji - czyli wróżenia z organów :)
Specjalnie na performace muzyczny w Bruntalu stworzyłyśmy dwa kolejne "instrumenty": jajniki i serce, rozwijając ideę gry na organach.  Występ składał się z trzech części, utworu na jajniki, serce i wątrobę. Każdy z przybyłych miał możliwość wypróbowania naszych organów, co chętnie robił.
_________________________________________________________________
performance
                      oraz http://bacilus.rajce.idnes.cz/Freudenthal_show_3,_31.7.2015
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz